Ranking odkurzaczy w 2018 roku – Jaki Odkurzacz Wybrać?

Ranking Odkurzaczy

Właściciele domów jak i najemcy w polsce powinni zrozumieć, jak ważne jest utrzymanie domów w czystości. Niechlujny dom raczej nie  będzie przyciagac do siebie . Czysty dom może ulżyć Tobie i twoim gościom. Chociaż istnieje wiele aspektów domu, które muszą być regularnie czyszczone, podłogi są z pewnością jednym z najgorszych. Dobrą wiadomością jest oczywiście to, że odkurzacze mogą w tym  pomóc. Zła wiadomość jest taka, że ​​próba zakupu najlepszego odkurzacza może być zniechęcającym zadaniem. Proces ten jest bardzo skomplikowany, ponieważ istnieje wiele różnych modeli , które należy wziąć pod uwagę. Jakiego rodzaju odkurzacza potrzebujesz? Wiadomym jest to, ze wybor odpowiedniego odkurzacza jest bardzo trudny . Pod uwage trzeba wziac wage,wysokosc,dostepnosc itd. Problem może być jeszcze bardziej eskalowany przez ogromne zmiany spowodowane nowatorskimi, zaawansowanymi technologicznie postępami. To tu najnowoczesniejsza technologia laczy sie z zyciem codziennym.

Jak wybrać najlepszy cichy odkurzacz?

Odkurzacze bezprzewodowe są teraz łatwo dostępne i przystępne cenowo, ale czy są odpowiednie dla twoich indywidualnych potrzeb? Czy odmiany bezprzewodowe mogą zapewnić konsumentom wystarczającą trwałość, aby praca została wykonana? A co powiesz o tych szalonych zrobotyzowanych odkurzaczach? Są niewiarygodnie wydajne i niezaprzeczalnie wygodne. Czy robot może wykonać pracę tak samo jak człowiek? W tym obszernym przewodniku będziesz mógł zapoznać się z wieloma dostępnymi opcjami.

Różne rodzaje cichych odkurzaczy

Jeśli jesteś gospodynią domową, możesz być zaznajomiony z różnymi rodzajami odkurzaczy dostępnych na dzisiejszym rynku. Dla tych z was ,ktorzy nie maja tyle doswiadczenia i nie sa tak obyci na rynku odkurzaczy proponujemy przewodnik jakim jest nasz ranking odkurzaczy. W tym rankingu pokazemy wam kilka przykladow odkurzaczy , ktore z pewnoscia zaspokoja Twoje potrzeby . Ponizej podajemy liste najlepszych modeli odkurzaczy. Ranking najlepszych odkurzaczy pomoże Ci zrozumiec jakie modele na rynku sa dostepne oraz ilosc i roznorodnosc modeli, które masz do dyspozycji.

Odkurzacze Bezworkowe

Decydując się na model odkurzacza, będziesz musiał wybrać model z workiem lub bez worka. Obie te opcje są bardzo popularne wśród właścicieli domów. Powinieneś jednak wiedzieć, że każdy ma swoje zalety i wady. Główną różnicą między tymi dwoma modelami jest sposób, w jaki brud i zanieczyszczenia są filtrowane, zanim zostaną usunięte. Odkurzacze workowane będą filtrować brud i zanieczyszczenia do przefiltrowanej torby. Z kolei odkurzacze bezworkowe będą przechowywać brud i śmieci w koszu. Istnieje jednak oddzielny filtr, który wychwytuje małe cząsteczki.

<< Odkurzacze Bezworkowe Ranking >>

Z odkurzaczem workowanym będziesz musiała ala zakupić dodatkowe worki zastępcze co najmniej dwa razy w roku. Oznacza to, że będziesz musiała przeszukać rozmiary worków na kurz i znaleźć odpowiedni rozmiar dla swojego odkurzacza. Jednak niektóre z tych zamiennych toreb mogą być drogie, ale oferują dużo łatwiejsze sprzątanie. Czasami opróżnianie kosza może być dość nieporządne, ponieważ będziesz musiała miec  kontakt z brudem.


Odkurzacze Bezprzewodowe

Odkurzacze bezprzewodowe od dawna są dostępne na rynku, ale w ciągu ostatnich kilku lat wprowadzono na rynek ogromne ulepszenia. Istnieje obecnie mnóstwo różnych modeli, z których każdy oferuje różne zalety i wady. Tak więc, jeśli jesteś rynkiem odkurzacza bezprzewodowego, oznacza to, że musisz podjąć trudną decyzję, ze względu na ogromną liczbę opcji, które musisz wybrać.

<< Odkurzacze Bezprzewodowe Ranking >>

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy cieszy się coraz większą popularnością, tak jak mówimy. Model jest podobny do sznurowej próżni. Główne różnice polegają na tym, że modele bezprzewodowe nie mają dołączonego kabla elektrycznego i są bardzo lekkie. Oczywiście oznacza to, że będzie to zależało od akumulatora przeznaczonego do zasilania, ale wielu właścicieli domów uważa ten styl za znacznie bardziej wygodny. Na rynku można również znaleźć ręczny i pionowy akumulator bezprzewodowy.

Wiele z tych marek jest teraz wyposażonych w akumulator litowo-jonowy, który zapewnia minimalną moc i szybki czas ładowania. Teraz, jak dobrze wiadomo, te odkurzacze nie nadają się do czyszczenia wyjątkowo dużej przestrzeni, ale są idealne do czyszczenia miejscowego lub do małych mieszkań i apartamentów.


Odkurzacze cyklonowe

Jeśli jestes zaznajomniony na rynku odkurzaczy, istnieje duża szansa, że ​​słyszałeś o modelach cylindrów. Odkurzacze cyklonowe są nieco inne niż odkurzacz pionowy. Na przykład, korpus próżniowy cylindra zasadniczo leży poziomo i wykorzystuje wąż, który mocuje się do głowy. Więc za każdym razem, gdy używasz odkurzacza, będziesz musiał się schylić, ale to nie znaczy, że nie jest to świetny model. W rzeczywistości wielu właścicieli domów zaczęło preferować ten model w stosunku do innych opcji

Odkurzacze te są lżejsze i bardziej kompaktowe, dzięki czemu świetnie nadają się do czyszczenia schodów i trudnodostępnych miejsc. Często mają mocny silnik pokładowy, który jest w stanie sprostać najbrudniejszym zadaniom. Dołączone są dodatkowe załączniki, które często można przechowywać na korpusie lub w wężu, co zapewnia wygodę, ponieważ znajdują się zawsze w zasięgu użytkownika.

Odkurzacz cylindryczny staje się bardzo popularnym produktem, dzięki nowej technologii wbudowanej w tradycyjny design. Obecnie wiele z tych odkurzaczy jest zintegrowanych z turbo power, filtrami HEPA, mechanizmem obrotowym węża i chowanymi kablami elektrycznymi.


Odkurzacz ręczny

Odkurzacze ręczne są w zasadzie takie, jak sugeruje ich nazwa. Są to małe odkurzacze, które można trzymać w rękach. Większość z tych modeli nie zawiera dodatkowych narzędzi czyszczących, ale niektóre są wyposażone we wbudowaną końcówkę i szczotkę do tapicerki. Są bardzo przydatne, jeśli chodzi o czyszczenie szybkich wycieków lub zabrudzonych powierzchni.


<< Odkurzacze Ręczne Ranking >>

Ten styl odkurzacza jest generalnie bezprzewodowy i wykorzystuje wyłącznie baterię litowo-jonową do zasilania. Jeśli chcesz uzyskać pełną moc ssania odkurzacza, będziesz potrzebował pełnego naładowania. W związku z tym wiele osób woli ten model od innych opcji dostępnych na rynku. Jednak powinieneś wiedzieć, że odkurzacz ręczny ma swoje zalety i wady.


Odkurzacze Wodne

Czasami tradycyjny odkurzacz może mieć problemy z głębokim zabrudzeniem. Tu przydają się odkurzacze na sucho i mokro. Ten styl odkurzacza działa prawie jak tradycyjny odkurzacz. Różnica polega jednak na konstrukcji wentylatora i silnika umieszczonych wewnątrz maszyny. Silnik będzie obsługiwał wentylator, który wytwarza bardzo niskie ciśnienie wewnątrz obudowy odkurzacza. Jest to kluczowa cecha, która pozwala tym odkurzaczom usunąć te uporczywe plamy.

<< Odkurzazce Wodne Ranking >>

Modele te nie są wyposażone w wymienną torbę, ale zamiast wkładu filtra posiadaja wkład zatrzymania płynow i wilgoci przed wejściem do wentylatora. Odkurzacze te są często wykorzystywane w warsztatach i do czyszczenia rozlewów płynnych, ponieważ są one wyposażone w duży zbiornik ze stali nierdzewnej, który może pomieścić od 2 ½ do 16 litrow płynu.

Podczas gdy większe modele są ciężkie i nieporęczne, można je łatwo przemieszczać. Wynika to z gumowanej instalacji na czole odkurzacza. Korpus posiada  duże koła, które ułatwiają transport tego odkurzacza po schodach.


Odkurzacze Piorące

Jeśli masz dywan od ściany do ściany w swoim domu, możesz rozważyć zastosowanie myjki do dywanów. Maszyny te mogą zdziałać cuda w usuwaniu plam glebokich plam. W rzeczywistości jest to jeden z najpopularniejszych sposobów czyszczenia dywanów dla tradycyjnej gospodyni domowej. Aby lepiej zrozumieć te środki czyszczące, musisz wiedzieć, jak działają, aby usunąć głębokie plamy. Cały proces rozpoczyna się od mieszaniny środków czyszczących, detergentów i gorącej wody. Po wymieszaniu wszystkich tych roztworów ze zbiornikiem, są one wtłaczane w dywan przez system wysokociśnieniowy. Po uruchomieniu środka czyszczącego nad dywanem system wysokociśnieniowy rozprysnie te zaplamione plamy, łącząc mieszankę czyszczącą i mocne szczotki szorujące.

Cały usunięty brud zostanie zassany do odkurzacza. Po zakończeniu całego procesu musisz pozostawić dywan do wyschnięcia. Niestety, będzie to oznaczać, że nikt nie będzie mógł chodzić po dywanie przez kilka godzin.


Odkurzacze centralne

 

Rozmiar odkurzacza ma znaczenie

Podczas próby zainwestowania w dobry odkurzacz wiele osób nie skupia się uważnie na cenie, ignorując wszystkie inne czynniki. Ten blad moze doprowadzic do problematycznych zakupów. Istnieje naprawdę wiele różnych zmiennych, których nie można zignorować, a rozmiar jest niezaprzeczalnie jednym z najbardziej istotnych. Jeśli zainwestujesz w odkurzacz , który jest zbyt duży dla twoich potrzeb, stanie się ona nieporęczny w użyciu i możesz rzadziej odkurzać swoje podłogi. Poniżej dowiesz się o trzech różnych typach.

Mały Cichy odkurzacz

Prawdę mówiąc ilosc  konsumentów może odnieść ogromną korzyść z małego odkurzacza .  Dzięki niewielkich gabarytow  odkurzacza  możliwe jest odkurzanie dużej powierzchni, bez potrzeby zajmowania dużej ilości miejsca po usunięciu bałaganu. Osoby mieszkające w mieszkaniach lub małych domach powinny mądrze inwestować w małe urządzenia przenośne lub pionowe. Oczywiście, te odkurzacze są bardzo korzystne, więc nadają się również do konkretnych sytuacji w dużych domach, a nawet w warunkach komercyjnych.

Małe odkurzacze mogą być idealne z wielu powodów. Jeśli zamierzasz czyścić twarde podłogi lub wykładzinę dywanową, wystarczy mały wspornik. Oczywiście, małe odkurzacze naprawdę wyróżniają się w postaci podręcznych urządzeń, co daje możliwość czyszczenia prawie wszystkiego, w tym podłóg, mebli, tapicerki i pojazdów. Bez względu na twoje potrzeby, dobra mały odkurzacz  może działać równie dobrze jak większe modele i będzie to robić w znacznie wygodniejszy sposób.

Waga – Lekkie modele odkurzaczy

Waga może być jeszcze bardziej niezbędna niż rozmiar odkurzacza . Waga będzie miała wpływ nie tylko na wydajność odkurzacza ale także ułatwi  korzystanie z niego. W rzeczywistości niektórym osobom, w tym osobom starszym lub mlodym , najlepiej służy lekki odkurzacz. Lekkie modele odkurzacza dadzą im możliwość dotarcia do tych trudnych obszarów bez większego wysiłku. Jeśli próbujesz uzyskać próżnię, z dużym zasięgiem, lekkie modele są koniecznością.

Oczywiście zalety lekkich odkurzaczy nie kończą się na tym. Zwykle oferują także ekstremalną zwrotność. To sprawia, że ​​idealnie nadaje się do mebli pod niskim poziomem mebli. Dla konsumentów, którzy pragną posprzątać schody bez wysiłku, lekka próżnia to doskonały wybór. Można je łatwo i bez problemów złamać.

Pamiętaj tylko, że lekkie modele zwykle nie dostarczają tyle energii, co ich większe  alternatywy. Łatwość użytkowania zapewniona przez te modele jest naprawdę niezrównana.

Ciężkie Odkurzacze

Chociaż ciężkie odkurzacze  nie będa idealne dla wszystkich ale w  niektórych sytuacjach będzie niezaprzeczalnie wspaniały. Małe, lekkie odkurzacze nie są dobre w pewnych okolicznościach, które wymagają nieco większej mocy. Ogromne wycieki wymagają ogromnej ilości mocy, a odkurzacz  o dużym natężeniu może być darem niebios w takich sytuacjach. Pamiętaj tylko, że ciężki model będzie cięższy i bardziej masywny niż ich alternatywy. Jest to nieuniknione i pomaga zapewnić, że siła ssania może utrzymać swoją moc. Chociaż może to wykluczać te odkurzacze dla niektórych konsumentów, czyni je świetnymi dla innych. Konsumenci mieszkający w większych domach powinni zdecydowanie rozważyć zakup, ponieważ ułatwi to im życie. Również środowiska komercyjne wymagają ciężkiego/mocnego odkurzacza . Jeśli zaliczasz się do którejś z tych kategorii, rozsądnie byłoby zainwestować w większy i w potężniejszy odkurzacz.

Hałas

Przy doborze odkurzacza musisz wziąć pod uwagę współczynnik szumu. Jeśli szukasz odkurzacza, który jest cichy i chcesz mieć pewność, że kupujesz odkurzacz zintegrowaną z technologią Silencer. Podczas gdy starsze modele były głośne, zauważysz, że dokonano znacznych postępów w tej dziedzinie. Na rynku dostępnych jest teraz mnóstwo odkurzaczy, które wytwarzają jedynie rozsądny hałas.

Mając to na uwadze, należy zawsze brać pod uwagę fakt, że bezszumowy (cichy) odkurzacz prawdopodobnie nie będzie posiadał mocy ssącej takiej jak starsze typy odkurzaczy, Jednak powinieneś być w stanie znaleźć cichy odkurzacz pasujący do Twoich potrzeb. Przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych cichych odkurzaczach.

Filtry

Podczas badań nad odkurzaczami bez wątpienia zauważysz, że dostępnych jest kilka różnych filtrów. Na początku może się wydawać, że wybór filtra nie jest ważnym krokiem, ale można się pomylić. Istnieje kilka różnych filtrów dostępnych z jakiegoś powodu. Każda firma  ma coś innego do zaoferowania. Zanim po prostu wyjdziesz i kupisz odkurzacz, musisz sie zapoznac o różnych modelach – rodzajach filtrów.

Filtry zmywalne – są wykonane z materiału piankowego, które moga wytrwac przez dlugie lata. Jednak często będą wymagały czyszczenia. Możesz to zrobić, umieszczając je w pralce lub ręcznie myjąc je w zlewie. Chociaż filtry te będą działać przez dłuższy czas, nadejdzie czas, kiedy trzeba je zastąpić.

Filtry HEPA – są specjalnie zaprojektowane dla osób ze zwierzętami domowymi, alergiami i astmą. Nie oznacza to jednak, że musisz mieć zwierzęta, alergie lub astmę, aby mieć jeden z tych filtrów. Filtr HEPA jest niezwykle skuteczny w wychwytywaniu nawet najmniejszych cząsteczek kurzu. Należy zwrócić uwagę na metki cenowe filtra HEPA, ponieważ mogą być nieco wyższe niż tradycyjny filtr próżniowy. Biorąc pod uwagę ich skuteczność, cena nie powinna już mieć znaczenia.

Separacja cyklonowa – to jeden z najnowszych osiągnięć technologicznych na rynku. Cyklonowy system separacji usuwa brud i zanieczyszczenia ze strumienia powietrza, ponieważ jest zasysany. Brud i zanieczyszczenia są następnie filtrowane do komory cyklonowej, która zwykle znajduje się w górnej części cylindra. Zasadniczo oznacza to, że będziesz zasysać więcej brudu i zanieczyszczeń bez zatkania filtra.

Filtracja wodna – to także technologia, która niedawno została wprowadzona na rynek. W tym systemie powietrze zasysane do odkurzacza przechodzi przez warstwę wody. Oznacza to, że cząstki brudu znajdujące się w powietrzu stają się ciężkie i nie mogą się poruszać. To działanie zapobiegnie ponownemu uwolnieniu kurzu i zanieczyszczeń do środowiska.

Filtry Zapachu –  wykonane są z aktywnych cewek i zaprojektowane tak, aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy uwięzione w twoim dywanie. Tak więc, jeśli masz dywan, który zawiera dużo moczu psa lub kota, ten filtr będzie dla Ciebie idealny. Jeśli masz dużo nieprzyjemnego zapachu w swoim domu, będziesz musiał często go wymieniać, aby uzyskać pełne korzyści.

Zużycie energii / mocy

Inwestując w nowy odkurzacz wielu konsumentów popełnia błąd patrząc na cenę, projekt, gwarancję i nic więcej. Chociaż może to bardzo dobrze prowadzić do mądrego wyboru, może być również receptą na katastrofę. Nieprzestrzeganie energii lub zużycia energii w odkurzaczu jest nierozsądne i może spowodować nadmierne wydatki na codzienne używanie odkurzacza.

Podczas badania zużycia energii przez urządzenie można znaleźć szereg unikalnych danych, w tym watów,  powietrza i mocy. Każda z nich będzie działać w połączeniu ze sobą, aby określić moc jednostki i zużycie energii. Poniżej znajduje się zestawienie najczęstszych aspektów zużycia energii w danym odkurzaczu.

Efektywność energetyczna – Wiele odkurzaczy zostało sklasyfikowanych za pomocą alfabetycznego wykresu dla ogólnej efektywności energetycznej. Mogą wahać się od A, która jest najlepsza, do G, która jest najgorsza. Chociaż model klasy A może być nieco droższy, będzie go kosztować mniej, aby go wykorzystać na dłuższą metę.

Typowe roczne zużycie energii – Roczne zuzycie energi zalezy od tego ile uzadzen elektrycznych posiadamy w naszym mieszkaniu/domu oraz z jaka czestotliwoscia korzystamy z danych uzadzen . W przypadku odkurzaczy  wszystko zalezy mocy danego modelu oraz od tego ile bedziemy uzywac danego odkurzacza tzn ilosc energi jaka uzyje dany odkurzacz w czasie roku.

Oplyw powietrtza  –  Oplyw powietrza w odkurzaczu może natychmiast powiedzieć Tobie  jak potężny bedzie Twoj odkurzacz . Liczba ta odpowiada przepływowi powietrza podciśnienia i ilości energii, którą będzie wytwarzać i wykorzystywać podczas pracy.

Waty ( moc odkurzacza) –  Wat to ilość mocy, jaką będzie wykorzystywać dany model odkurzacza. Oczywiście odkurzacz, który wytwarza więcej watów, będzie wystarczająco mocniejszy niż ten o niższej mocy.

Moc wejściowa – Moc wejściowa to po prostu ilość energii, którą zużyje odkurzacz. Może być sklasyfikowany w watach lub Voltach. W 2014 roku odkurzacze, które pochłonęły ponad 1600 watów, zostały zakazane na sprzedaż w Unii Europejskiej. Wybór opcji niższej jest ogólnie zalecany, ponieważ pomoże Ci to zaoszczędzić pieniądze.

Gwarancja i pielęgnacja

Chociaż odkurzacze są zaprojektowane tak, by służyły ich właścicielom przez wiele lat, mogą pojawić się problemy i Twoj odkurzacz może poprostu sie nadzwyczajnie zepsuc. Zanim zainwestujesz w odkurzacz powinienes dokladnie sie zastanowic , ktory odkurzacz bedzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Jeśli uważasz się za osobę o słabym usposobieniu powinieneś wybrać odkurzacz, który praktycznie prawie wcale nie wymaga konserwacji. Zasadniczo proces konserwacji będzie wymagał zmiany worka lub opróżnienia pojemnika. Powinieneś również utrzymywać szczotkę w czystości! Jest to bardzo wazne !!

Włosy i inne żylaste przedmioty mogą łatwo utknąć wokół rolki pędzla, więc może być potrzebny mały wysiłek i nożyczki. Po wyczyszczeniu rolki szczotki można również dodać trochę smaru do jego łożysk, aby obracał się swobodniej. Poświęć też czas na sprawdzenie paska pod kątem zużycia. Pamiętaj, aby zawsze mieć w pobliżu zamiennik, na wypadek gdyby się zepsuł. Od czasu do czasu należy również sprawdzić wąż i upewnić się, że nie jest zatkany. Wreszcie regularne czyszczenie poszczególnych filtrów jest naprawdę koniecznością.

Pomimo tego, że starasz się utrzymać odkurzacz w dobrym stanie, problemy mogą nadal występować. Dlatego przed zakupem należy bezwzględnie sprawdzić gwarancję gwarancje danego odkurzacza. Większość odkurzaczy otrzyma co najmniej roczną gwarancję. Chociaż będzie to wystarczało dla wielu, zaleca się wybór czegoś jeszcze dłuższego.

Ponadto nigdy nie należy zaniedbywać marki. Próba skorzystania z gwarancji może być prawie niemożliwa w przypadku pracy z nierzetelną firmą. Mając to na uwadze, wybierz długą gwarancję od renomowanej i sprawdzonej marki! Pomoże to zagwarantować, że wydałeś pieniądze w naprawdę mądry sposób!

Cena 

Kiedy bedziesz sie zastanawial/ala nad zakupem danego odkurzacza niekiedy nie jest wazna cena a opinie na temat danego odkurzacza przez uzytkownikow. Jednak cena znajduje się na końcu listy z jakiegoś powodu. Chociaż jest to ważne, nie powinno to być jedynym czynnikiem decydującym. Zamiast tego powyższe zmienne są naprawdę ważniejsze i powinny odgrywać bardziej decydującą rolę w twojej determinacji. Mimo wszystko nie należy ignorować ceny. Cena może powiedzieć wiele o produkcie. Ogólnie rzecz biorąc, prawdą jest, że droższe odkurzacze będą Ci bardziej wydajnie służyć.

Mając to na uwadze, musisz oczyścić swój umysł i nie pozwolić, aby ta figura przesłaniała twój osąd. Zaleca się rozsądny budżet na inwestycje. Takie postępowanie pomoże ci uzyskać najlepszy model odkurzacza  za twoje pieniądze, bez wpadania w kłopoty. Pamiętaj też, że bardziej energooszczędny model może być nieco bardziej kosztowny, ale w rzeczywistości pozwoli zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę.

Chociaż projekt prawdopodobnie nie jest tak ważny jak inne zmienne badane powyżej, nadal nie należy go lekceważyć. Oczywiście projekt może również wpływać na inne aspekty wydajności odkurzacza . Jeśli odkurzacz  jest zaprojektowany niezręcznie, korzystanie z niego będzie frustrujące. Odkurzacz, który został zaprojektowany w sposób przyjazny dla użytkownika, będzie łatwiejszy w transporcie, łatwiejszy w obsłudze i będzie Ci służył znacznie lepiej przez dłuższy czas.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: