Ranking odkurzaczy w 2018 roku – Jaki Odkurzacz Wybrać?

Najlepsze Odkurzazce

Właściciele domów i najemcy w polsce powinni zrozumieć, jak ważne jest utrzymanie domów w czystości. Niechlujny dom będzie czuć się chaotycznie i nieproszony, a czysty dom może ulżyć tobie i twoim gościom. Chociaż istnieje wiele aspektów domu, które muszą być regularnie czyszczone, podłogi są z pewnością jednym z najgorszych.

Dobrą wiadomością jest oczywiście to, że odkurzacze mogą pomóc. Zła wiadomość jest taka, że ​​próba zakupu najlepszego odkurzacza może być zniechęcającym zadaniem. Proces ten jest bardzo skomplikowany, ponieważ istnieje wiele różnic i zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. Jakiego rodzaju odkurzacza potrzebujesz?Dobrze jest, jeśli ktoś o małym wzroście inwestuje w ciężki pionek, czy odkurzacz cylindrowy może być bardziej odpowiedni dla tych osób? Problem może być jeszcze bardziej eskalowany przez ogromne zmiany spowodowane nowatorskimi, zaawansowanymi technologicznie postępami.

Jak wybrać najlepszy odkurzacz?

Odkurzacze bezprzewodowe są teraz łatwo dostępne i przystępne cenowo, ale czy są odpowiednie dla twoich indywidualnych potrzeb? Czy odmiany bezprzewodowe mogą zapewnić konsumentom wystarczającą trwałość, aby praca została wykonana? A co powiesz o tych szalonych zrobotyzowanych odkurzaczach? Są niewiarygodnie wydajne i niezaprzeczalnie wygodne. Czy robot może wykonać pracę tak samo jak człowiek? W tym obszernym przewodniku będziesz mógł zapoznać się z wieloma dostępnymi opcjami.

Różne rodzaje odkurzaczy

Jeśli jesteś gospodynią domową, możesz być zaznajomiony z różnymi rodzajami odkurzaczy dostępnych na dzisiejszym rynku. Dla tych z was, którzy są nowi w sprzątaniu domu, może nie być tak dużo. Aby rozbić każdy model, poniżej podano listę. Pomoże ci to w lepszym zrozumieniu różnych rodzajów odkurzaczy, które masz do dyspozycji.

Odkurzacze bezworkowe

Decydując się na model odkurzacza, będziesz musiał wybrać model z workiem lub bez worka. Obie te opcje są bardzo popularne wśród właścicieli domów. Powinieneś jednak wiedzieć, że każdy ma swoje zalety i wady. Główną różnicą między tymi dwoma modelami jest sposób, w jaki brud i zanieczyszczenia są filtrowane, zanim zostaną usunięte. Odkurzacze workowane będą filtrować brud i zanieczyszczenia do przefiltrowanej torby. Z kolei odkurzacze bezworkowe będą przechowywać brud i śmieci w koszu. Istnieje jednak oddzielny filtr, który wychwytuje małe cząsteczki.

Z odkurzaczem workowanym będziesz musiał zakupić dodatkowe worki zastępcze co najmniej dwa razy w roku. Oznacza to, że będziesz musiał przeszukać rozmiary worków na kurz i znaleźć odpowiedni rozmiar dla swojego odkurzacza. Jednak niektóre z tych zamiennych toreb mogą być drogie, ale oferują dużo łatwiejsze sprzątanie. Czasami opróżnianie kosza może być dość nieporządne, ponieważ będziesz musiał wejść w kontakt z brudem i gruzem.


Odkurzacze bezprzewodowe

Odkurzacze bezprzewodowe od dawna są dostępne na rynku, ale w ciągu ostatnich kilku lat wprowadzono na rynek ogromne ulepszenia. Istnieje obecnie mnóstwo różnych modeli, z których każdy oferuje różne zalety i wady. Tak więc, jeśli jesteś rynkiem odkurzacza bezprzewodowego, oznacza to, że musisz podjąć trudną decyzję, ze względu na ogromną liczbę opcji, które musisz wybrać.

<< Odkurzacze Bezprzewodowe Ranking >>

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy cieszy się coraz większą popularnością, tak jak mówimy. Model jest podobny do sznurowej próżni. Główne różnice polegają na tym, że modele bezprzewodowe nie mają dołączonego kabla elektrycznego i są bardzo lekkie. Oczywiście oznacza to, że będzie to zależało od akumulatora przeznaczonego do zasilania, ale wielu właścicieli domów uważa ten styl za znacznie bardziej wygodny. Na rynku można również znaleźć ręczny i pionowy akumulator bezprzewodowy.

Wiele z tych marek jest teraz wyposażonych w akumulator litowo-jonowy, który zapewnia minimalną moc i szybki czas ładowania. Teraz, jak dobrze wiadomo, te odkurzacze nie nadają się do czyszczenia wyjątkowo dużej przestrzeni, ale są idealne do czyszczenia miejscowego lub do małych mieszkań i apartamentów.


Odkurzacze cyklonowe

Jeśli jesteś na rynku odkurzacza, istnieje duża szansa, że ​​słyszałeś o modelach cylindrów. Odkurzacze cyklonowe są nieco inne niż odkurzacz pionowy. Na przykład, korpus próżniowy cylindra zasadniczo leży poziomo i wykorzystuje wąż, który mocuje się do głowy. Więc za każdym razem, gdy używasz odkurzacza, będziesz musiał się schylić, ale to nie znaczy, że nie jest to świetny projekt. W rzeczywistości wielu właścicieli domów zaczęło preferować ten model w stosunku do innych opcji

Odkurzacze te są lżejsze i bardziej kompaktowe, dzięki czemu świetnie nadają się do czyszczenia schodów i trudnodostępnych miejsc. Często mają mocny silnik pokładowy, który jest w stanie sprostać najbrudniejszym zadaniom. Dołączone są dodatkowe załączniki, które często można przechowywać na korpusie lub w wężu, co zapewnia wygodę, ponieważ znajdują się zawsze w zasięgu użytkownika.

Odkurzacz cylindryczny staje się bardzo popularnym produktem, dzięki nowej technologii wbudowanej w tradycyjny design. Obecnie wiele z tych odkurzaczy jest zintegrowanych z turbo power, filtrami HEPA, mechanizmem obrotowym węża i chowanymi kablami elektrycznymi.


Odkurzacz ręczny

Odkurzacze ręczne są w zasadzie takie, jak sugeruje ich nazwa. Są to małe odkurzacze, które można trzymać w rękach. Większość z tych modeli nie zawiera dodatkowych narzędzi czyszczących, ale niektóre są wyposażone we wbudowaną końcówkę i szczotkę do tapicerki. Są bardzo przydatne, jeśli chodzi o czyszczenie szybkich wycieków i bałaganu.


<< Odkurzacze Ręczne Ranking >>

Ten styl odkurzacza jest generalnie bezprzewodowy i wykorzystuje wyłącznie baterię litowo-jonową do zasilania. Jeśli chcesz uzyskać pełną moc ssania odkurzacza, będziesz potrzebował pełnego naładowania. W związku z tym wiele osób woli ten model od innych opcji dostępnych na rynku. Jednak powinieneś wiedzieć, że odkurzacz ręczny ma swoje zalety i wady.


Odkurzacze Wodne

Czasami tradycyjny odkurzacz może mieć problemy z głębokim zabrudzeniem. Tu przydają się odkurzacze na sucho i mokro. Ten styl odkurzacza działa prawie jak tradycyjny odkurzacz. Różnica polega jednak na konstrukcji wentylatora i silnika umieszczonych wewnątrz maszyny. Silnik będzie obsługiwał wentylator, który wytwarza bardzo niskie ciśnienie wewnątrz obudowy odkurzacza. Jest to kluczowa cecha, która pozwala tym odkurzaczom usunąć te uporczywe plamy.

<< Odkurzazce Wodne Ranking >>

Modele te nie są wyposażone w wymienną torbę, ale zamiast wkładu filtra. Wkład zatrzyma płyny i wilgoć przed wejściem do wentylatora. Odkurzacze te są często wykorzystywane w warsztatach i do czyszczenia rozlewów płynnych, ponieważ są one wyposażone w duży zbiornik ze stali nierdzewnej, który może pomieścić od 2 ½ do 16 galonów płynu.

Podczas gdy większe modele są ciężkie i nieporęczne, można je łatwo przemieszczać. Wynika to z gumowanej instalacji na czole odkurzacza. Korpus ma nawet duże koła, które ułatwiają transport tego odkurzacza po schodach.


Odkurzacze Piorące

Jeśli masz dywan od ściany do ściany w swoim domu, możesz rozważyć zastosowanie myjki do dywanów. Maszyny te mogą zdziałać cuda w usuwaniu plam wplątanych. W rzeczywistości jest to jeden z najpopularniejszych sposobów czyszczenia dywanów dla tradycyjnej gospodyni domowej. Aby lepiej zrozumieć te środki czyszczące, musisz wiedzieć, jak działają, aby usunąć głębokie plamy.

Cały proces rozpoczyna się od mieszaniny środków czyszczących, detergentów i gorącej wody. Po wymieszaniu wszystkich tych roztworów ze zbiornikiem, są one wtłaczane w dywan przez system wysokociśnieniowy. Po uruchomieniu środka czyszczącego nad dywanem system wysokociśnieniowy rozprysnie te zaplamione plamy, łącząc mieszankę czyszczącą i mocne szczotki szorujące.

Cały usunięty brud zostanie zassany do odkurzacza. Po zakończeniu całego procesu musisz pozostawić dywan do wyschnięcia. Niestety, będzie to oznaczać, że nikt nie będzie mógł chodzić po dywanie przez kilka godzin.


Odkurzacze centralne

 

Rozmiar ma znaczenie

Podczas próby zainwestowania w dobry odkurzacz wiele osób skupi się uważnie na cenie, ignorując wszystkie inne czynniki. To naprawdę pomyłka i doprowadzi do problematycznych zakupów. Istnieje naprawdę wiele różnych zmiennych, których nie można zignorować, a rozmiar jest niezaprzeczalnie jednym z najbardziej istotnych.

Jeśli zainwestujesz w próżnię, która jest zbyt duża dla twoich potrzeb, stanie się ona nieporęczna w użyciu i możesz rzadziej odkurzać swoje podłogi. Poniżej dowiesz się o trzech różnych typach.

Mały

Prawdę mówiąc, obfitość konsumentów może odnieść ogromną korzyść z małej próżni. Dzięki niewielkiej próżni możliwe jest pokrycie dużej powierzchni, bez potrzeby zajmowania dużej ilości miejsca po usunięciu bałaganu. Osoby mieszkające w mieszkaniach, mieszkaniach lub małych domach powinny mądrze inwestować w małe urządzenia przenośne lub pionowe. Oczywiście, te odkurzacze są bardzo korzystne, więc nadają się również do konkretnych sytuacji w dużych domach, a nawet w warunkach komercyjnych.

Małe odkurzacze mogą być idealne z wielu powodów. Jeśli zamierzasz czyścić twarde podłogi lub wykładzinę dywanową, wystarczy mały wspornik. Oczywiście, małe odkurzacze naprawdę wyróżniają się w postaci podręcznych urządzeń, co daje możliwość czyszczenia prawie wszystkiego, w tym podłóg, mebli, tapicerki i pojazdów. Bez względu na twoje potrzeby, dobra mała próżnia może działać równie dobrze jak większe modele i będzie to robić w znacznie wygodniejszy sposób.

Waga – Lekkie modele

Waga może być jeszcze bardziej niezbędna niż rozmiar. Waga będzie miała wpływ nie tylko na wydajność próżni, ale także ułatwi lub utrudni korzystanie z niej. W rzeczywistości niektórym osobom, w tym osobom starszym i niedojrzałym, najlepiej służy lekki odkurzacz. Lekkie odmiany dadzą im możliwość dotarcia do tych trudnych obszarów bez większego wysiłku. Jeśli próbujesz uzyskać próżnię, z dużym zasięgiem, lekkie modele są koniecznością.

Oczywiście zalety lekkich odkurzaczy nie kończą się na tym. Zwykle oferują także ekstremalną zwrotność. To sprawia, że ​​idealnie nadaje się do mebli pod niskim poziomem mebli. Dla konsumentów, którzy pragną posprzątać schody bez wysiłku, lekka próżnia to doskonały wybór. Można je łatwo i bez problemów złamać.

Pamiętaj tylko, że lekkie modele zwykle nie dostarczają tyle energii, co ich większych alternatyw. Dla niektórych może to być złamanie umowy, ale dla innych, ta lekka cecha sprawi, że będzie warto. Łatwość użytkowania zapewniona przez te modele jest naprawdę niezrównana.

Ciężka próżnia

Chociaż ciężka próżnia nie będzie idealna dla wszystkich, w niektórych sytuacjach będzie niezaprzeczalnie wspaniała. Małe, lekkie odkurzacze nie są dobre w pewnych okolicznościach, które wymagają nieco większej mocy. Ogromne wycieki wymagają ogromnej ilości mocy, a próżnia o dużym natężeniu może być darem niebios w takich sytuacjach. Pamiętaj tylko, że ciężki model będzie cięższy i bardziej masywny niż ich alternatywy. Jest to nieuniknione i pomaga zapewnić, że siła ssania może utrzymać swoją moc. Chociaż może to wykluczać te odkurzacze dla niektórych konsumentów, czyni je świetnymi dla innych. Konsumenci mieszkający w większych domach powinni zdecydowanie rozważyć zakup, ponieważ ułatwi to im życie. Również środowiska komercyjne wymagają ciężkiego próżni. Jeśli zaliczasz się do którejś z tych kategorii, rozsądnie byłoby podnieść ante i zainwestować w większą, potężniejszą próżnię.

Hałas

Robiąc zakupy na odkurzacz, musisz wziąć pod uwagę współczynnik szumu. Jeśli szukasz odkurzacza, który jest cichy i cichy, chcesz mieć pewność, że kupujesz próżnię zintegrowaną z technologią Silencer. Podczas gdy starsze modele były głośne, zauważysz, że dokonano znacznych postępów w tej dziedzinie. Na rynku dostępnych jest teraz mnóstwo odkurzaczy, które wytwarzają jedynie rozsądny hałas.

Mając to na uwadze, należy zawsze brać pod uwagę fakt, że bezszumowy odkurzacz prawdopodobnie nie będzie posiadał mocy ssącej, takiej jak ta działająca na wyższych szumach decybeli. Jednak powinieneś być w stanie znaleźć cichy odkurzacz pasujący do Twoich potrzeb. Przeczytaj nasz przewodnik po najlepszym cichym odkurzaczu tutaj

Filtry

Podczas badań nad odkurzaczami bez wątpienia zauważysz, że dostępnych jest kilka różnych filtrów. Na początku może się wydawać, że wybór filtra nie jest ważnym krokiem, ale można się pomylić. Istnieje kilka różnych filtrów dostępnych z jakiegoś powodu. Każda ma coś innego do zaoferowania. Zanim po prostu wyjdziesz i kupisz odkurzacz, musisz wiedzieć o różnych rodzajach filtrów.

Filtry zmywalne – są wykonane z materiału piankowego, który może trwać latami i latami. Jednak często będą wymagały czyszczenia. Możesz to zrobić, umieszczając je w pralce lub ręcznie myjąc je w zlewie. Chociaż filtry te będą działać przez dłuższy czas, nadejdzie czas, kiedy trzeba je zastąpić.

Filtry HEPA – są specjalnie zaprojektowane dla osób ze zwierzętami domowymi, alergiami i astmą. Nie oznacza to jednak, że musisz mieć zwierzęta, alergie lub astmę, aby mieć jeden z tych filtrów. Filtr HEPA jest niezwykle skuteczny w wychwytywaniu nawet najmniejszych cząsteczek kurzu. Należy zwrócić uwagę na metki cenowe filtra HEPA, ponieważ mogą być nieco wyższe niż tradycyjny filtr próżniowy. Biorąc pod uwagę ich skuteczność, cena nie powinna już mieć znaczenia.

Separacja cyklonowa – to jeden z najnowszych osiągnięć technologicznych na rynku. Cyklonowy system separacji usuwa brud i zanieczyszczenia ze strumienia powietrza, ponieważ jest zasysany. Brud i zanieczyszczenia są następnie filtrowane do komory cyklonowej, która zwykle znajduje się w górnej części cylindra. Zasadniczo oznacza to, że będziesz zasysać więcej brudu i zanieczyszczeń bez zatkania filtra.

Filtracja wodna – to także technologia, która niedawno została wprowadzona na rynek. W tym systemie powietrze zasysane do odkurzacza przechodzi przez warstwę wody. Oznacza to, że cząstki brudu znajdujące się w powietrzu stają się ciężkie i nie mogą się poruszać. To działanie zapobiegnie ponownemu uwolnieniu kurzu i zanieczyszczeń do środowiska.

Filtry Zapachu –  wykonane są z aktywnych cewek i zaprojektowane tak, aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy uwięzione w twoim dywanie. Tak więc, jeśli masz dywan, który zawiera dużo moczu psa lub kota, ten filtr będzie dla Ciebie idealny. Jeśli masz dużo nieprzyjemnego zapachu w swoim domu, będziesz musiał często go wymieniać, aby uzyskać pełne korzyści.

Zużycie energii / mocy

Inwestując w zupełnie nową próżnię, wielu konsumentów popełni błąd, patrząc na cenę, projekt, gwarancję i nic więcej. Chociaż może to bardzo dobrze prowadzić do mądrego wyboru, może być również receptą na katastrofę. Nieprzestrzeganie energii lub zużycia energii w próżni jest nierozsądne i może spowodować nadmierne wydatki na codzienne używanie próżni.

Inwestując w zupełnie nową próżnię, wielu konsumentów popełni błąd, patrząc na cenę, projekt, gwarancję i nic więcej. Chociaż może to bardzo dobrze prowadzić do mądrego wyboru, może być również receptą na katastrofę. Nieprzestrzeganie energii lub zużycia energii w próżni jest nierozsądne i może spowodować nadmierne wydatki na codzienne używanie próżni. Podczas badania zużycia energii przez urządzenie można znaleźć szereg unikalnych danych, w tym watów, watów powietrza i mocy. Każda z nich będzie działać w połączeniu ze sobą, aby określić moc jednostki i zużycie energii. Poniżej znajduje się zestawienie najczęstszych aspektów zużycia energii w próżni.

Efektywność energetyczna – Wiele odkurzaczy zostało sklasyfikowanych za pomocą alfabetycznego wykresu dla ogólnej efektywności energetycznej. Mogą wahać się od A, która jest najlepsza, do G, która jest najgorsza. Chociaż model klasy A może być nieco droższy, będzie go kosztować mniej, aby go wykorzystać na dłuższą metę.

Efektywność energetyczna – Wiele odkurzaczy zostało sklasyfikowanych za pomocą alfabetycznego wykresu dla ogólnej efektywności energetycznej. Mogą wahać się od A, która jest najlepsza, do G, która jest najgorsza. Chociaż model klasy A może być nieco droższy, będzie go kosztować mniej, aby go wykorzystać na dłuższą metę.

Typowe roczne zużycie energii – ta liczba może być obecna lub nie. Jeśli próżnia jest bardzo przyjazna dla energii, prawdopodobnie znajdziesz ją w warunkach próżni. Chociaż ta liczba może być pomocna, należy pamiętać, że generalnie opiera się ona na gospodarstwach domowych, które używają próżni tylko raz w tygodniu.

Waty powietrza – Wata powietrza w próżni może natychmiast powiedzieć Ci, jak potężna będzie próżnia. Liczba ta odpowiada przepływowi powietrza podciśnienia i ilości energii, którą będzie wytwarzać i wykorzystywać podczas pracy.

Waty – Waty i waty powietrza to dwie osobne liczby, które pokrywają się ze sobą. Wat to ilość mocy, jaką będzie wykorzystywać próżnia. Oczywiście próżnia, która wytwarza więcej watów, będzie wystarczająco mocniejsza niż ta o niższej mocy.

Moc wejściowa – Moc wejściowa to po prostu ilość energii, którą zużyje próżnia. Może być sklasyfikowany w watach lub wzmacniaczach. W 2014 roku odkurzacze, które pochłonęły ponad 1600 watów, zostały zakazane na sprzedaż w Unii Europejskiej. Wybór opcji niższej jest ogólnie zalecany, ponieważ pomoże Ci to zaoszczędzić pieniądze.

Gwarancja i pielęgnacja

Chociaż odkurzacze są zaprojektowane tak, by służyły ich właścicielom przez wiele lat, mogą pojawić się problemy i Twoja próżnia może zostać wypuszczona na pastwisko dużo wcześniej niż się spodziewano. Zanim zainwestujesz w próżnię, powinieneś dokładnie określić, jak trudno będzie ją utrzymać. Jeśli uważasz się za osobę o słabym usposobieniu, powinieneś wybrać próżnię, która wymaga bardzo niewiele bez konserwacji. Jeśli jednak chcesz podjąć wysiłek, bardziej wymagająca próżnia będzie w porządku. Zasadniczo proces konserwacji będzie wymagał zmiany worka lub opróżnienia pojemnika. Powinieneś również utrzymywać szczotkę w czystości!

Włosy i inne żylaste przedmioty mogą łatwo utknąć wokół rolki pędzla, więc może być potrzebny mały wysiłek i nożyczki. Po wyczyszczeniu rolki szczotki można również dodać trochę smaru do jego łożysk, aby obracał się swobodniej. Poświęć też czas na sprawdzenie paska pod kątem zużycia. Pamiętaj, aby zawsze mieć w pobliżu zamiennik, na wypadek gdyby się zepsuł. Od czasu do czasu należy również sprawdzić wąż i upewnić się, że nie jest zasłonięty. Wreszcie regularne czyszczenie poszczególnych filtrów jest naprawdę koniecznością.

Pomimo tego, że starasz się utrzymać próżnię w dobrym stanie, problemy mogą nadal występować. Dlatego przed zakupem należy bezwzględnie sprawdzić gwarancję próżni. Większość odkurzaczy otrzyma co najmniej roczną gwarancję. Chociaż będzie to wystarczało dla wielu, zaleca się wybór czegoś jeszcze dłuższego.

Ponadto nigdy nie należy zaniedbywać marki. Próba skorzystania z gwarancji może być prawie niemożliwa w przypadku pracy z nierzetelną firmą. Mając to na uwadze, wybierz długą gwarancję od renomowanej i sprawdzonej marki! Pomoże to zagwarantować, że wydałeś pieniądze w naprawdę mądry sposób!

Cena 

Kiedy się to sprowadza, zaniedbanie ceny jest naprawdę niemożliwe. W rzeczywistości byłoby głupio sugerować, aby to zrobić. Jednak cena znajduje się na końcu listy z jakiegoś powodu. Chociaż jest to ważne, nie powinno to być jedynym czynnikiem decydującym. Zamiast tego powyższe zmienne są naprawdę ważniejsze i powinny odgrywać bardziej decydującą rolę w twojej determinacji. Mimo wszystko nie należy ignorować ceny. Cena może powiedzieć wiele o produkcie. Ogólnie rzecz biorąc, prawdą jest, że droższe odkurzacze będą Ci bardziej wydajnie służyć.

Mając to na uwadze, musisz oczyścić swój umysł i nie pozwolić, aby ta figura przesłaniała twój osąd. Zaleca się rozsądny budżet na inwestycje. Takie postępowanie pomoże ci uzyskać najlepszą próżnię za twoje pieniądze, bez wpadania w kłopoty. Pamiętaj też, że bardziej energooszczędny model może być nieco bardziej kosztowny, ale w rzeczywistości pozwoli zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę.

Chociaż projekt prawdopodobnie nie jest tak ważny jak inne zmienne badane powyżej, nadal nie należy go lekceważyć. Zaleca się uzyskanie próżni, która wygląda świetnie. Oczywiście projekt może również wpływać na inne aspekty wydajności próżni. Jeśli próżnia jest zaprojektowana niezręcznie, korzystanie z niej będzie frustrujące. Odkurzacz, który został zaprojektowany w sposób przyjazny dla użytkownika, będzie łatwiejszy w transporcie, łatwiejszy w obsłudze i będzie Ci służył znacznie lepiej przez dłuższy czas.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: